Egy monoton (vagy épp stresszes) munkanapon életmentő lehet egy jó kávé. Egyrészt finom, másrészt élénkít, harmadrészt pedig minden makro tápanyag (zsír, fehérje, szénhidrát) megtalálható egy jó tejes kávéban. (A kávéban önmagában nem, az nonkalorigén.)
Naponta 1-2 csésze kávé még a szigorú szakemberek szerint is belefér (persze ha csak nincs kifejezett ellenjavallat mondjuk szoptatás vagy magasvérnyomás miatt).
Azonban nem mindegy, hogyan isszuk a kávét: ugyanis a habos, cukros verzió akár egy kisebb étkezésnek felel meg kalóriában!
Egy kávé, amibe 1 cukrot és 1,5 dl sima tehéntejet teszünk kb. 10 g szénhidrátot tartalmaz, amely már egy kisebb tízórainak megfelel. Ha cukor nélkül, de 2 dl zabtejjel isszuk, akkor 20 g szénhidrágot vittünk be!
Érdemes tehát a mennyiségre ilyen szempontból is figyelni (tej/cukor) illetve a koffein szempontjából is!
A tudomány szerint napi 3-4 kávé már megterheli a szív-érrendszert, 5 pedig koffeinmérgezést okozhat!
Arra is érdemes figyelni, hogy a kávézás - nasizás milyen érzelmi támogatást jelent. Nincs gond vele, ha apró jutalomként vagy társas eseményként tekintünk a kávézásra, de ha a monotónia vagy stressz legyőzéséhez kell mondjuk az édes íz, és ezt napi többször "használjuk", az rengeteg plusz érzelmi kalóriához vezet. (Az érzelmi túlevés sokszor a túlsúly oka.)
Még több munkahelyi egészség: link a bioban
#fitness #wellness #egészség #pszichológia #kávé #job