A munkahelyi toxikus kollégák kezelése kihívást jelenthet, de van néhány lépés, amit érdemes követni.
1. Azonosítás
Először is, fontos felismerni a toxikus viselkedést. Ez lehet folyamatos negatív hozzáállás, pletykák terjesztése, manipuláció vagy mások bántalmazása.
2. Határok felállítása
Próbálj meg világos határokat szabni. Ha valaki folyamatosan negatív hatással van rád, jelezd, hogy nem szeretnéd, ha így beszélne vagy viselkedne.
3. Kommunikáció
Beszélj nyíltan a kollégával a viselkedéséről, ha biztonságosnak érzed. Néha az emberek nem is tudják, hogy a viselkedésük toxikus.
4. Támogató rendszer
Keresd meg a támogató kollégákat, akikkel megoszthatod a tapasztalataidat. A közös tapasztalatok segíthetnek megerősíteni az érzéseidet.
5. Fókuszálj a munkádra
Próbálj meg a saját feladataidra koncentrálni, és ne engedd, hogy a toxikus kolléga befolyásolja a munkád minőségét.
6. HR bevonása és coaching
Ha a helyzet nem javul, és a viselkedés komoly problémát okoz, érdemes lehet a HR-hez fordulni. Ők segíthetnek a helyzet kezelésében pl.coach bevonásával.
7. Öngondoskodás
Figyelj az egészségedre és a mentális jólétedre. A toxikus környezet stresszes lehet, ezért fontos, hogy időt szánj a feltöltődésre.
8. Szakszerű segítség
Ha a helyzet túl nehézzé válik, érdemes lehet pszichológushoz vagy coachhoz fordulni, aki segíthet a helyzet kezelésében.
A legfontosabb, hogy ne hagyd, hogy a toxikus viselkedés felemésszen, és törekedj a saját jóléted megőrzésére.
💻🧩👟🥦 Céges wellbeing tréningek, sportnapok, coaching, mozgás, csapatépítés, túrázás, testösszetétel mérések: link az oldal tetején a bemutatkozóban!
#wellbeing #wellbeinghungary #élet #fitnesz #fogyás #edzés #étkezés #coach #edző #tanulás #önfejlesztés #motiváció #sportnap #wellbeingexperts #tréning #lovemyjob #család #pszichológia #egészség #program